Ekonomi

Deprem bölgesi için kredi borcu kararı: Süre sınırlaması olmayacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen şoklardan etkilenen vatandaşlara 6 Şubat’tan itibaren mevcut ve yeni kredilerine 6 ay vade ve taksit imkanı sağlandı.

BDDK, deprem felaketi nedeniyle “Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik”, “Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik” ile “Banka Kartları ve Kredilere İlişkin Yönetmelik” kapsamında alınan kurul kararlarını açıkladı. Kartlar”.

Kararlar kapsamında Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde ikamet edenler için 6 Şubat’tan itibaren 6 ay vade ve vadelerle kredi imkanı sağlandı.

Buna göre, söz konusu illerde ikamet edenlere kullandırılacak veya yeniden yapılandırılacak konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinin vadeleri BDDK tarafından daha önce belirlenen vadelere tabi olmayacak ve ödemesiz uygulaması da dahil olmak üzere bankalar tarafından belirlenebilecek. transferler.

Öte yandan, bu illerde yerleşik üye işyerleri tarafından kredi kartıyla satılan mal ve hizmetlerde kredi kartı taksit süreleri bir katına kadar artırılacak.

baliseyh-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu