Haber

Ekrem İmamoğlu: Cumhuriyete ve Demokrasiye İnancı Tam Olan Gençlerimiz Asla Aldanmayacak

Isparta’da olduğu gibi Burdur’da da kalabalık meydana bir konuşma yapan İBB Genel Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, “15-30 yaş arası gençlerimizin sayısı tam 1000’dir. Bu ülkede 21 milyon.

Güçlendireceğimiz bu Cumhuriyet ile işte geleceğin bu rejimin sahipleri olan kızlarımız, oğullarımız; Cumhuriyete inanmış, demokrasiye inancı tam olan kızlarımız, oğullarımız asla aldanmayacaktır. Çünkü akılları, görüşleri, zikirleri her zaman aklın ve bilimin yanında olacaktır. Asla şaşırmayacaklar” dedi.

Gençleri ‘Türkiye Gönüllüsü’ olmaya davet eden İmamoğlu, çocuklarımızın sesini asla kısmayın. Bir an bile sessiz kalmayın. Tertemiz yürekleriyle, nurlu yürekleriyle, güçlü benlikleriyle ne düşünüyorlarsa konuşsunlar, anlatsınlar. Çünkü Cumhuriyetle birlikte demokrasinin özü evde başlar. İmamoğlu, “Bugün ‘Avukatlar Günü’. Bugün tüm avukatlarımızın gününü kutlarız.

Hak, hukuk ve adalet yolunda onlara çok ihtiyacımız var. Önümüzdeki seçimlerde onlara çok ihtiyacımız var. Türkiye gönüllüleri sitemize giriyor. Sandık güvenliği konusunda bizimle işbirliği yapın. Doğal olarak siyasi partilerimizin de bu konuda çabaları olacaktır.

Ama Türkiye’nin gönüllüleri aracılığıyla hep birlikte büyük bir organizasyon inşa edeceğiz. Başta avukatlarımız olmak üzere hepinizi oraya davet ediyorum.”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı’nın başkan yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile Isparta’nın ardından Burdur’u ziyaret etti. İmamoğlu’na Burdur ziyaretinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz eşlik etti. Isparta’nın yanı sıra Burdur’da da büyük ilgiyle karşılanan İmamoğlu, Şeker Meydanı’nı dolduran coşkulu kalabalığa seslendi. İmamoğlu şunları söyledi:

“GENÇ KARDEŞLERİMİ BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

“Elbette birlikte başaracağız genç kardeşlerim. Çok başarılı olacağız. Birleşeceğiz, kazanacağız. Kimin için? 86 milyon insanımız için kazanacağız. Kazanan bir avuç insan, bir kişi veya bir parti değildir. O dönem bitti. Şimdi kazananlar kulübü, 86 milyon insanımız. Şimdi zamanı. 2019 yılında hep birlikte bunu başardık. Halkımız iradesini gösterdi. İstanbul’daki halkımızla bütünleştik ve seçimi kazandık. ‘Biz yoldan çıkıyoruz’ dediler. Sana seçme şansı vermeyeceğiz.’ Kime? Milletimize vermeyecek. Milletimiz ne yaptı? 13 bin oy yerine milletimiz 806 bin oy aldı. Bunun adı koca bir demokrasi tokatıdır. O gün geleceği okuyamadık ama biri okudu. Unutma. Ne dediler? Ya da ne dedi? ‘Söyledi’ veya ‘söyledi’ olsun; Önemli değil. ‘İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır’ dediler. Ya da ‘İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder’ dediler. O günden aldılar. Artık milletimizin Türkiye’yi de kazanma zamanıdır. Hep birlikte kazanacağız. Bu seçimin kaybedeni bir kişi veya bir avuç kişi olacaktır. Seksen altı milyon kazanacak.”

“ÇOCUKLARIMIZIN SESİNİ ASLA SUSTURMAYIN”

“Çocuklarımızı, gençlerimizi küçük düşürmemek için ihtiyacımız olan en güçlü yönetim biçimi Cumhuriyettir. Çünkü Cumhuriyet; Aklı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirir. Cumhuriyetin ve demokrasinin pekiştiği bir rejimde neler yaşıyoruz biliyor musunuz? Bu rejimde herkes fikrini özgürce söylüyor. Çocuklarımızı asla susturmayın. Bir an bile sessiz kalmayın. Tertemiz yürekleriyle, nurlu yürekleriyle, güçlü benlikleriyle ne düşünüyorlarsa konuşsunlar, anlatsınlar. Çünkü Cumhuriyetle birlikte demokrasinin özü evde başlar. Onun için, kuvvetlendireceğimiz bu Cumhuriyet ile işte kızlarımız, oğullarımız, gelecekte – hani bu rejimin sahipleri; Kandırıldık- Cumhuriyete inanmış, demokrasiye inancı tam olan kızlarımız, oğullarımız asla aldanmayacaktır. Çünkü akılları, görüşleri, zikirleri her zaman aklın ve bilimin yanında olacaktır. Asla şaşırmayacaklar. Üretecekler. Yaratıcı fikirleri ve yenilikçi bakışlarıyla çağın gereklerini üretecekler. Buluşlar yapacaklar. 21. yüzyılda ülkemizi bu coğrafyanın en güçlü ülkesi yapacaklar, en güçlü devlet yapacaklar.”

“BİLİYORUM DİYEN HİKMETİ BİRLİKTE GÖNDERECEĞİZ”

“Çocuklarımızın ve gençlerimizin bizden değişim talepleri var. Ve o, ‘Biliyorum. Ne söylersem doğrudur. ‘Ne yaparsam yapayım kabul edeceksin’ diyen zihni hep birlikte göndereceğiz. Ve onun yerine birliğin gücü gelecek. O aklın yerine milletin gücü gelecek. Halkın ittifakı gelecek. Farklı fikirlerin, farklı görüşlerin bir araya gelerek demokrasi yolunda ortaya koyduğu Millet İttifakı hükümeti gelecektir. Evet; Birlik ve beraberlikleri ile 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu devlet aklıyla, devlet vicdanıyla, devlet erdemiyle, hakkıyla, hukuku ve adalet anlayışıyla gelecektir. Millet İttifakı’nın kurucusu, hak, hukuk ve adalet savunucusu ve 13.Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını getiriyorum. Sevgi ve saygılarımı getirdim. Cumhurbaşkanımız ne diyor? ‘Halkımız bize oy veriyor. Milletimiz asla bölünmeyecektir. Oyumuzu Millet İttifakı’na vermek istiyoruz. Ve bu sistemi değiştireceğiz. liyakat getireceğiz. Çocuklarımız ve gençlerimiz adına toplumun temennisi, ‘Çalışırsam paramı alırım. Çalışırsam hak ettiğim makama geleceğim. Onlara ‘Hak ettiğim işi alacağım’ dedirteceğiz. Milletin her kuruşuna sahip çıkacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği Cumhuriyet ve demokrasi yolunda emin adımlarla yürüyeceğiz. Birliğin gücünü artıracağız. Sadece altı siyasi partinin değil, tüm siyasi görüşlerin oyunu istiyoruz. Biz de onların her türlü haklarını ve kanunlarını koruyacağız’ diyor. Bu sebeple sizden bir ricamız var. Lütfen ilk çeşitte bu seçimi kazanmak için birlikte çalışalım ve bu işi bitirelim. Göreceksiniz, bir olursak, bir olursak, gücümüzü artırırsak, ayırmazsak bunu hep bir araya getiririz.”

“2019’u UNUTMAYIN”

“2019’u hatırlayın. Ne yaptık? Bu gerçek yolda hiçbir kural olmaksızın işbirliği yaptık. Millet İttifakı’nın önemli liderlerinden biri olan ve başından beri bu sürece ortak olan, bizleri yalnız bırakmayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den şükran ve selamlarımı sunuyorum. her an, o yolculukta her türlü çabamıza katkıda bulundu. Bu birliktelik inşallah hep birlikte çok güzel yarınlara bizleri taşıyacaktır. Biz de oradayız. Genel Liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle; Gücümüzü daha da artırmak için Osmanlı’nın şanlı başkenti, dünyanın başkenti İstanbul Belediye Başkanımız ile Cumhuriyetimizin Belediye Başkanı Ankara’yı bir araya getirdik ve gücümüzü daha da artırdık. Ben de her birinize değerli dostumuz ve değerli Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın selamlarını getiriyorum.”

“BU ADAMLAR BİLLAH TARAFINDAN HÜKÜM VERİYORLAR”

“Buradaki genç hanımlarımız ve kızlarımız oradan bir poster tutuyorlar. Onlar söylüyor; İstanbul sözleşmeyi canlı tutuyor. Onlar söylüyor; “Sen, ben, biz… Biz birbirimizin ilacıyız.” Kadının toplumdaki gücünün hak ettiği değerde ve hak ettiği yerde olması için çaba göstereceğiz. En doğru yasal düzenlemelerle kadına yönelik şiddete karşı büyük çaba göstereceğiz. Kızlarımızın başarılı olması ve önlerine çıkan engelleri aşmaları için hep birlikte çaba göstereceğiz. İstanbul’da çok özenli hizmetleri hayata geçirdik. Hani çıkıp ‘Efendim İstanbul’da dediklerini yapmadılar’ dediklerinde. Yemin ederim bu adamlar kıskanç. Çok korkunç, çok farklı alışkanlıkları var ama en kötüsü çok kıskanç olmaları. Sabah ‘Ekrem İmamoğlu’ ile kalkarlar, akşam ‘Ekrem İmamoğlu’ ile yatarlar. Allah şahit; Ara sıra gülümsüyorum ve eğleniyorum. Çünkü 25 yıl hükmettikleri İstanbul’u kaybetmeye hala dayanamadılar. Sanki birisi gelip anasının, babasının malını elinden almış. Kardeşim İstanbul bu milletindir. Bu İstanbul’u kendi tapuları sanıyorlar. Türkiye’ye o kadar çok bakmaya başladılar. Onun için sindiremezler. Onun için 86 milyona bu seçimi kazanacağız. Onu ve çevresindeki birkaç kişiyi evlerinde dinlenmeleri için göndereceğiz.”

“PARALARINIZIN HER KURUŞUNA DİKKAT EDİYORUZ”

“Kreşimiz yoktu, açtık. ‘Yurt yapamazsın’ dediler ve 5000 yataklı bir yurt kapasitesine ulaştık. İstanbul’a vardığımızda çalışan tek bir metro hattı vardı. 10 metronun sınırında çalışmaya başladık. 6 tanesini tamamen, bazılarını da kısmen 4 yılda hizmete açtık. 4 yılda bile değil. 4 yılın 3 ayını çaldılar. Gerçekten oynamayı biliyorlar mı bilmiyorum. Onlar biliyor mu? Her neyse. Bunu neden söylüyorum? 16 milyon İstanbullunun aklıyla oraya yürüdüm. 100.000’e yakın çalışanımızın aklıyla yürüdüm. İyi insanlarla yürüdüm. Her kuruşuna gözümüzle baktık. Devleti yöneten tevazu sahibidir. Devlet yöneticisi vatandaşlarına nezaketle davranır. Devlet yöneticisi kendi halkına, milletine azarlayarak konuşamaz. Devletin yöneticisi erdemli ve ahlaklı olacaktır. Bu işin partisi yok. Devlet yöneticisinin erdem ve ahlakını güçlü ve nitelikli bir şekilde yeniden milletimizle buluşturmalıyız.”

“ELİNDE BİR ŞEKİLDE PARA…”

“Rahmetli dedem bile harçlık verirken göstermeden cebimize koyardı. Babam Allah razı olsun o kadar uyarmıştı ki kimseden harçlık alamadık. utanırdım. Büyükannem bana harçlık verirdi. Bakın, bu çok değerli bir şey. Bunu hafife alma. Elinde bir yığın para. Bu tür azarlamalar için parayı dağıtır. Para gösterilmiyor. Veren el, alan eli görmez. Millete iyilik mi yapıyoruz? Bakın Ali Orkun benim liderim, sosyal yardım da yapıyoruz. İhtiyaç sahibi insanımızın yanındayız. Bakın yeni hükümetimizde göreceksiniz hiçbir çocuğumuzu okula aç göndermeyeceğiz. Okulda aç kalmayacağız. Yoksulluğu bitireceğiz. Bitirmek zorundayız. Bu nedenle biliniz ki ihtiyaç sahibi vatandaşım; Eğer muhtaç durumdaysanız, biz devleti yönetenler sizden özür dileriz. Eğer seni muhtaç ettiysek, bu bizim kabahatimizdir. İhtiyaçlarınızı karşılamak bizim sorumluluğumuzdur. Biz sizi tercih etmiyoruz. Onlar bir verirse biz iki veririz; haklısın. Hakkınız olduğu için vereceğiz. Bu ahlak mutlaka sona erecektir. Lütuf içinde olması gerekiyordu. Bu kimin parası? Halkın parasıdır.”

“BAŞKAN ÇIKTI, KİRALIK ALANLARDA NE DİYOR?”

“Bana ne dediler biliyor musun? Ortada 0-4 yaş çocuğu olan annelerimiz İstanbul’da çocuklarını gösteremiyor dedim. Bu sosyolojik olarak belirlenir. 0-4 yaş çocuğu olan annelere, çocukları ile birlikte İstanbul’da toplu taşımayı ücretsiz vereceğim’ dedim. Sayın Başkan çıktı miting alanlarında ne dedi biliyor musunuz? ‘Paranı kime veriyorsun’ dedi. Kendi parası olduğunu düşünüyor. Vallahi ben milletin parasını millete veriyorum, sana ne? Sana ne?’ Şu anda İstanbul’da 350 binin üzerinde anne o kartı kullanıyor. Pekala, ‘Süt dağıtacak. Hani, ‘Bunu dağıtıyor mu? Gerçek. 200 bini aşkın çocuğa milyonlarca litre süt dağıttık. Ancak biz sütü dağıtırken Allah’ın kuluna göstermedik. İşte fark burada.”

“100 BİN ÖĞRETMENİMİZİ ATANACAĞIZ”

“Evet sevgili genç arkadaşım, 100 bin öğretmenimizi atayacağız. Başkan adayımız, ‘Gelir gelmez ilk düzenleyeceğimiz konulardan biri 100 bin öğretmen ataması’ dedi. Ağlamaklı öğretmen istemiyoruz. Gözü yaşlı öğretmenin olmadığı yerde iyi eğitim vardır. Yeterli eğitimin olduğu yerde, gelecek nesil güçlü olacaktır. Bir devlet yöneticisi olarak bu ülkenin gençlerine sırtımı yasladığımda içim rahatlıyor. Diyorum; ‘Bu ülkede 15-30 yaş arası genç sayısı 21 milyon. Gözlerinin içine bakıyorum, onları şimdi görüyorum. Kızlar var, erkekler var, gençler var. 21 milyon ile Avrupa’da 9. ülke olacaktı. Sevgili gençler, size çok güveniyoruz. Gençler bu sürece sahip çıkacaksınız. Gençler, bu süreçte arkadaşlarınızla ve ailenizle gerçekleri paylaşacaksınız. Gençler birliğin gücüne güç katacaksınız. Beyler, aceleniz olduğunu biliyorum. Ben de seni çok seviyorum. Bir an önce bu ülkenin yönetimini sizlere emanet etmek istiyoruz. Gelecek gençlerindir.

“ÜLKEMİZDE 15 MAYIS SABAHINDA HER ŞEY ÇOK GÜZEL”

“Ülkemizin her köşesine bu özenle bakacağız. Birlikte her zaman sallanmaya karşı güçlü şehirler oluşturacağız. Aklın ve bilimin yanında olacağız. Bugün ‘Avukatlar Günü’. Bugün tüm avukatlarımızın gününü kutlarız. Hak, hukuk ve adalet yolunda onlara çok ihtiyacımız var. Önümüzdeki seçimlerde onlara çok ihtiyacımız var. Türkiye gönüllüleri sitemize giriyor. Sandık güvenliği konusunda bizimle işbirliği yapın. Siyasi partilerimizin bu konuyu ele alması normaldir. Ancak Türk gönüllüler aracılığıyla hep birlikte büyük bir organizasyon inşa edeceğiz. Başta avukatlarımız olmak üzere hepinizi oraya davet ediyorum. Hepinize hayırlı ramazanlar. Hepinize bolluk ve bereket gelsin. Arınma ayında, ülkemizin tüm kötülüklerden arınması, kötülerin zihinlerinden uzaklaşması dileğiyle. Allah milletimizi korusun. 86 milyon insanımızın kardeşliği daim olsun. 15 Mayıs sabahı ülkemizde her şey çok güzel olsun.”

KADINLAR EL SANATLARI MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Vatandaşların yoğun ilgisi altında konuşmasını tamamlayan İmamoğlu, Burdur Belediyesi Hanımlar El Sanatları Merkezi’ni ziyaret etti. Kadın yapımcılarla sohbet eden İmamoğlu çifti, bazı tezgahlarda alışveriş yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

karakoyunluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort