Haber

Kafes-39 Operasyonlarında 7 Organize Suç Örgütü Yakalandı, 117 Şüpheli Yakalandı

Kafes-39 operasyonlarında 7 Organize Suç Örgütü imha edildi, 117 şüpheli yakalandı.

ANKARA – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 7 ilde eş zamanlı düzenlenen “Kafes-39” operasyonlarında; 7 Organize Suç Örgütü çöktüğünü açıkladı. Yerlikaya, operasyonlarda elebaşlarının da aralarında bulunduğu Organize Suç Örgütü üyesi 117 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 7 ilde eş zamanlı yürütülen “Kafes-39” operasyonlarında; İstanbul’da Budaklar Organize Suç örgütü ve Antalya’da Soner Tayyar, Kocaeli’de Uğur Özgen, Samsun’da Sadi Yıldırım, Bilecik’te Melik Korkut, Kars’ta Mürsel Özağdaş, Konya’da Bülent Şimşek olmak üzere toplam 7 elebaşı. Organize Suç Örgütünün çökertildiğini belirtti.

Operasyonlarda elebaşlarının da aralarında bulunduğu Organize Suç Örgütü üyesi 117 şüphelinin yakalandığını kaydeden Yerlikaya, operasyonların devam ettiğini belirterek şu detayları paylaştı:

Organize Suç Örgütlerine yönelik operasyonlarımız sabah ve akşam saatlerinde kesintisiz olarak devam edecektir.

Başsavcılıklarımız ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonunda Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Mücadele Başkanlığımız; İstanbul, Antalya, Kocaeli, Samsun, Bilecik, Kars ve Konya İl Emniyet Müdürlükleri, organize suç örgütleri tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda; Kabahat İşlemek, Nitelikli Yağma, Uyuşturucu Üretimi ve Kaçakçılığı, Kasten Yaralama Amaçlı Örgüt Kurmak,

Zanlıların ölümle tehdit, genel güvenliği kasten tehlikeye sokma, tefecilik, çek ve senet tahsilatı, şantaj, fuhuşu teşvik, silah ve mühimmat kaçakçılığı gibi suçları işledikleri belirlendi.

Operasyonlar sonucunda; 30 ruhsatsız tabanca, 20 tüfek ile çok sayıda banknot ve para ele geçirildi.

Operasyonları koordine eden Başsavcılığımızı ve operasyonları yürüten Kahraman Polisimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duaları seninle

Suç örgütü kurarak halkımızın huzurunu bozanların her zaman peşindeyiz. “Onların durmasına izin vermeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu