Yaşam

Kitabını okudukları yazarla tanıştılar

Nilüfer Belediyesi’nin “Çocuklar İçin Kitap Sohbetleri” etkinliğine konuk olan yazar Yeşim Saygın, öğrencilerle “Bataklık Kıyısındaki Ev” kitabı hakkında sohbet etti ve sorulan soruları yanıtladı.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Çocuklar İçin Kitap Sohbetleri” etkinlikleri yeni yılda da devam ediyor. Nilüferli çocukları yazarlarla buluşturan etkinliğin konuğu bu kez Yeşim Saygın oldu. Uğur Mumcu Sahnesi’nde gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören toplantıya, kırsal ve merkez mahallelerden 312 ortaokul öğrencisi katıldı. Muharrir’in “Bataklığın Kıyısındaki Ev” adlı kitabını okuyan öğrenciler merak ettikleri soruları yazara sordular.

Yazarlık hayatı ve serüveniyle ilgili bilinmeyenlere de değinen Yeşim Saygın, Bursa’da doğduğunu ve bu şehirde çok güzel anıları olduğunu söyledi. Küçük yaşta kurduğu hayalleri, başlangıçta yarattığı kahramanlarla bütünleştirdiğini söyleyen Saygın, çok küçük yaşlarda kitap okumaya başladığını vurguladı. Uzun yıllardır yazarlık yaptığını söyleyen Yeşim Saygın, çocuk kitaplarına her zaman ilgi duyduğunu belirterek, yazma tutkusu olan çocuklara tavsiyelerde bulundu.

Röportajın sonunda Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, keyifli sohbet için Yeşim Saygın’a teşekkür etti. Etkinlik sonunda Yeşim Saygın, çocuklar için “Bataklığın Kenarındaki Ev” kitabını imzaladı. Prestijli etkinlik kapsamında çocuklar Kayapa Ortaokulu’nda Gezici Kütüphane aracılığıyla bir araya geldi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

nurhak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu